صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
سومین جلسه شورای علمی همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت (ره) برگزار شد.


كد خبر:3492 تاريخ خبر :16:19:00 1395-11-2 نسخه چاپي

سومین جلسه شورای علمی همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت(ره) با حضور نمایندگان مراکز و ارگانهای مشارکت کننده در برگزاری این همایش، برگزار شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن: سومین جلسه شورای علمی همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت(ره) با حضور نمایندگان مراکز و ارگانهای مشارکت کننده در برگزاری این همایش، در روز شنبه مورخ 2 بهمن 1395 در سالن شیخ طبرسی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لکزایی معاون محترم پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و رئیس محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن خوش آمد گویی به حاضران و عرض تسلیت به مناسبت فاجعه جانسوز درگذشتگان ساختمان پلاسکو در تهران و درخواست قرائت فاتحه برای ایشان، به توضیحاتی در خصوص همایش ملی بررسی آرای تفسیری آیت الله معرفت (ره) پرداخته و نکاتی را که در ادامه کار همایش لازم است اعضاء محترم شورای علمی و نمایندگان مراکز رعایت نمایند، متذکر شدند.
در ادامه جلسه، از سایت اختصاصی همایش آیت الله معرفت(ره) رونمایی شد و توضیحات لازم توسط مسئول محترم سایت همایش، جناب آقای منصور حسینی برای حاضران ارائه گردید. سپس جناب آقای مهندس پهلوانی مدیر محترم اداره فناوری و فراوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن اشاره به وجود آثار آیت الله معرفت(ره) در نرم افزار موبایلی کتابخوان «پژوهان» به معرفی و توضیح امکانات و ویژگی های نرم افزار «پژوهان» پرداختند. همچنین حجت الاسلام والمسلمین حامد معرفت فرزند آیت الله معرفت(ره)، گزارش مبسوطی از کارهای انجام شده در خصوص جمع آوری آثار علمی ایشان ارائه کردند.
حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده دبیر محترم علمی همایش و عضو محترم شورای علمی همایش، در ادامه این جلسه به معرفی مراکز و نهادهای همکار در برگزاری همایش پرداختند و نسبت به شرح وظائف هر کدام و کارهایی که قرار است در آینده در این خصوص انجام دهند توضیحاتی را بیان کردند.
در بخش دیگر این جلسه نمایندگان مراکز و نهادها در خصوص کارهایی که تا کنون در آن مراکز انجام شده است و نیز کارهایی که قرار است در آینده انجام شود، گزارشی را برای اعضاء شورای علمی همایش بیان نمودند.
در انتهای جلسه نیز از پوستر همایش برسی آرای تفسیری علامه آیت الله معرفت (ره) رونمایی شد.
لازم به ذکر است که همایش برسی آرای تفسیری علامه آیت الله معرفت (ره) قرار است در آذر ماه سال 1396 در قم برگزار گردد.
علاقمندان می توان از طریق سایت همایش به نشانی:
http://conf.isc.gov.ir/marefat96
و عضویت در آن نسبت به ارسال چکیده مقاله تا تاریخ 31 خرداد 1396 و اصل مقاله تا تاریخ 31 مرداد 1396 اقدام کنند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل