صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
یار دیرین امام و رهبری و قرآن پژوه معاصر دعوت حق را لبیک گفت


كد خبر:3489 تاريخ خبر :17:19:00 1395-10-20 نسخه چاپي

آیت الله هاشمی رفسنجانی، چهره برجسته تاریخ جمهوری اسلامی ایران، یار دیرین امام و رهبری و قرآن پژوه معاصر در پی عارضه قلبی، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مفسر قرآن که غروب دیروز در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود، در سن 82 سالگی به ملکوت اعلی پیوست.
پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن ضایعه اسفناک درگذشت یار صدیق حضرت امام (ره) و رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته)، خانواده داغدار ایشان و تمامی قرآن پژوهان تسلیت عرض نموده و برای آن بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستار است.
از این شخصیت علمی، تا کنون آثار مختلفی منتشر شده است که از آن جمله می توان به آثار قرآنی این مفسر بزرگ که با همکاری محققان و اعضاء هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم انجام شده است، اشاره کرد:
1. تفسیر راهنما: 21 جلد
2. فرهنگ قرآن: 33 جلد
3. المفتاح الجامع لمصطلحات القرآن و مفاهیمه (ترجمه عربی کتاب فرهنگ قرآن): تا کنون 4 جلد آن منتشر شده است.
4. ت‍ف‍س‍ی‍ر راه‍ن‍م‍ا: روش‍ی‌ ن‍و در ارائ‍ه‌ م‍ف‍اه‍ی‍م‌ و م‍وض‍وع‍ات‌ ق‍رآن‌. به زبان اردو، تاکنون 7 جلد آن منتشر شده است.
‍5. معجم موضوعات و مفاهیم قرآن(ترجه اردو کتاب فرهنگ قرآن) : تاکنون 3 جلد آن منتشر شده است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل