صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
جلسه پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن کریم برگزار شد


كد خبر:3443 تاريخ خبر :08:50:00 1395-8-20 نسخه چاپي

طی نشستی میان مدیران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و حجت الاسلام و المسلمین قطبی مسائل و رویکردهای میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن کریم، تبیین شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، در این جلسه که باحضور حجت الاسلام و المسلمین قطبی رییس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و جمعی از مدیران این پژوهشکده برگزار شد، مسائل و رویکردهای قطب های فکری فرهنگی و میز تخصصی قرآن، تشریح و تببین شد.
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قطبی، گزارشی از فعالیت میز قرآن، سیر تکاملی و تصویب مسأله ارائه نموده و در ادامه به تشریح دو مسئله این میز تحت عناوین: ضعف حضور و تجلّی قرآن در ادبیات و فرهنگ عمومی جامعه و ضعف حضور مرجعیّت قرآن در فرهنگ تخصّصی و در میان نخبگان جامعه پرداختند.
در ادامه نشست حجت الاسلام و المسلمین یوسفی مقدم مطالبی را در تشریح دغدغه پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، نسبت به انطباق برنامه های ابلاغی میز با شرح وظایف فعالیت های این پژوهشکده اظهار داشتند.
ایجاد واسپارگاه قرآنی، برگزاری نشست با نخبگان، تجلیل از چهره¬های قرآنی، پیشنهاد تبدیل میز قرآن به قطب قرآن از مباحث مهم مطرح شده در این نشست بود.
در انتهای جلسه مقرر شد جلسه ای دیگر جهت تببین چگونگی تطابق فعالیت های پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با مسائل میز قرآن برگزار شود.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل