صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
«بدعت در نگاه قرآن» منتشر شد


كد خبر:3395 تاريخ خبر :14:52:00 1394-8-7 نسخه چاپي

«بدعت در نگاه قرآن » به قلم حجت الاسلام و المسلمین علی محمد یزدی و به کوشش مرکز فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.


به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، کتاب « بدعت در نگاه قرآن » تألیف حجت الاسلام و المسلمین علی محمد یزدی عضو هیأت علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن با محور قرار دادن مباحث قرآنی به برخی از بدعت‌های رایج اشاره کرده است.

به اعتقاد نویسنده مبارزه با بدعت، مصداق نهی از منکر است و باید مانند مصادیق دیگر آن، با شناخت کامل منکر و با آگاهی از عمدی بودن انجام منکر همراه باشد.

وی در بخشی از کتاب بیان می دارد: قرآن نخستین و قوی ترین مبارزی است که با بدعت گذاران درگیر شده و همزمان با تأسیس دین، دست کسانی را که در طول تاریخ به دین‌سازی پرداخته اند رو کرده و در برابر کسانی قد علم کرد که خود را در مقام تشریع نشانده بودند.

این اثر در هفت فصل به مباحثی چون: کلیات، زمینه‌ها، اهداف و پیامدهای بدعت‌گذاری، نمونه‌ها، سیر بدعت‌گذاری در اعصار و مکاتب، برخورد با بدعت‌ها، احکام فقهی بدعت، بدعت‌های مردم درفهم و تلاوت پرداخته است.

یادآور می شود، بدعت در نگاه قرآن ، تألیف حجت الاسلام و المسلمین یزدی ، در 396 صفحه، توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

استفاده از این خبر، تنها با ذکر منبع مجاز می‌باشد

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل