صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
دائرالمعارف قرآن نیازمند اطلاع رسانی گسترده است


كد خبر:3254 تاريخ خبر :15:53:00 1392-4-11 نسخه چاپي

با اطلاع رسانی درست این دائرالمعارف در بین علاقه مندان مطالعات قرآنی، اميدواريم جای خود را بیش از پیش باز کند و بتوانیم خلاء دائرالمعارف را پوشش دهیم

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از ايسکا، حجت الاسلام و المسلمین علی خراسانی مدیر گروه دائرالمعارف های مرکز فرهنگ و معارف قرآن اظهار داشت: به حمدالله دائرالمعارف قرآن کريم، جای خود را باز کرده و در جشنواره های مختلف مقام آورده، این دائرالمعارف در سال 84 به عنوان کتاب سال جمهوی اسلامی شناخته شده و استقبال بی نظیری از آن به عمل آمده است.

وی ادامه داد: اما متاسفانه بسیاری از علاقه مندان از این کتاب اطلاع درستی ندارند و ما امیدواریم با اطلاع رسانی درست این دائرالمعارف در بین علاقه مندان مطالعات قرآنی جای خود را بیش از پیش باز کند و بتوانیم خلاء دائرالمعارف را پوشش دهیم، زیرا همان طور که مستحضر هستید این کتاب اولین بار در جهان اسلام دراین حجم در حال انجام است.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه افزود: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال 1404 مجموعه دائرالمعارف را در 25 تا 30 جلد ارائه دهیم که کار قابل توجهی است. این پژوهشگر حوزه علوم قرآنی با بیان اینکه طرح ترجمه این اثر به زبان های دیگر مانند عربی و انگلیسی در دستور کار قرار گرفته اظهار داشت: در حال حاضر جلد اول و دوم این دائرالمعارف به عربی ترجمه شده ولی به دلیل سازوکار نامناسب پژوهشگاه تاکنون برای انتشار آن اقدام نشده که ما هم به این سازوکار نقد داریم.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه زحمات زیادی برای این اثر کشیده شده امیدواریم پژوهشگاه سازوکار انتشار آثار را تغییر دهد و بتوانیم این اثر را به علاقه مندان قرآن کریم ارائه دهیم.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل