صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
كتاب «روش تحقيق موضوعی در قرآن كريم» منتشر شد


كد خبر:3175 تاريخ خبر :18:44:00 1391-12-8 نسخه چاپي

كتاب «روش تحقيق موضوعی در قرآن كريم» به‌همت موسسه بوستان كتاب دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم منتشر شد

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از ايکنا، مهدی محدثی، كارشناس بازاريابی و ارتباط با مراكز علمی موسسه بوستان كتاب اظهار داشت: كتاب روش تحقيق موضوعی در قرآن كريم نوشته مشترك محمدعلی لسانی فشاركی و حسين مرادی زنجانی است، به همت موسسه بوستان كتاب منتشر شد.

وی در توضيح مختصری در مورد اين كتاب ابراز كرد: برای برداشت از قرآن، آنچه در وهله نخست حائز اهميت است تدبر در آيات و مفهوم‌يابی مستقيم و بی‌واسطه از مضامين آن‌ها است.

وی اظهار كرد: پژوهش‌گر قرآنی، ابتدا بايد بكوشد تا فارغ از هرگونه اثرپذيری از نظريات مفسران عظام، بی‌واسطه و مستقيم، از عبارات و اشارات قرآن كريم استفاده كند و توشه برگيرد چنان‌كه در دو سه دهه اخير بسيار بوده‌اند كسانی كه در پرتو روش تحقيق موضوعی و از طريق ارتباط مستقيم با متن قرآن و مفهوم‌يابی از آن و دست‌يابی به نكات برجسته و ناب از كلام الله، در ارتباط با موضوع مورد نظر، با قرآن كريم از نو انس گرفته و تجديد عهد كرده‌اند و اثر حاضر، چنين هدفی را دنبال می‌كند.

محدثی ادامه داد: كتاب روش تحقيق موضوعی در قرآن كريم در قطع وزيری در جلد شوميز در 248 صفحه به قيمت شش هزار و 500 تومان وارد بازار نشر شده و علاقه‌مندان جهت تهيه آن می‌توانند به نمايندگی‌های بوستان كتاب در سراسر كشور مراجعه كنند.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل