صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
بانك اعلام و اطلاعات قرآنی راه‌اندازی شد


كد خبر:2925 تاريخ خبر :12:28:09 1390-11-9 نسخه چاپي


به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن به نقل از ایکنا، عليرضا دروديان، مدير فناوری و اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم، در گفت‌‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران از افزوده شدن بخش جديدی بر روی پايگاه اطلاع‌رسانی اين سازمان خبر داد و افزود: بخش‌های آموزشی چون نماز، روخوانی، تجويد و حفظ قرآن پيش از اين بر روی پايگاه قرار گرفته بود و به تازگی «بانك اعلام و اطلاعات قرآنی» نيز به اين جمع افزوده شده است.
وی افزود: 20 موضوع قرآنی در اين بخش در نظر گرفته شده و كلمات قرآنی مرتبط به هر يك از اين موضوعات نيز استخراج شده و بر روی پايگاه به نشانی www.telavat.com قرار گرفته است.
مدير فناوری و اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم تصريح كرد: برای هر كدام نيز علت ذكر و سوره‌هايی كه اين كلمات در آن آمده است بيان شده كه اين بخش می‌تواند به عنوان آموزش مفاهيم قرآن نيز مورد استفاده كاربران قرار گيرد.
دروديان در پاسخ به اين پرسش كه آيا پيش از اين نيز چنين بخشی بر روی پايگاه‌‌های قرآنی قرار گرفته است؟ گفت: مورد خاصی كه به اين شيوه عمل كرده باشد، مشاهده نشده است.
وی اظهار كرد: دسته‌بندی كاملاً مجزا و مرتب‌سازی براساس نام و تعداد تكرار هر كلمه در قرآن، جستجو در اعلام برحسب نام، نمايش علت ذكر هر كلمه همراه با توضيحات از ويژگی‌های بخش «بانك اعلام و اطلاعات قرآنی» است.
دروديان افزود: اساتيدی چون؛ مصطفی اسرار و حسين تقی‌پور از كارشناسان قرآنی اين سازمان، مطالعات و پژوهش‌ برای تشكيل اين بانك را برعهده داشتند.
مدير فناوری و اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم تصريح كرد: مرحله بعدی در اين بخش، افزوده شدن تصاوير مرتبط با مفاهيم ارائه شده و نيز قرار دادن تصاويری از اشخاص و جغرافيا خواهد بود.
وی در پايان افزود: همچنان پژوهش‌ها برای پيدا كردن گروه‌های بيشتر و دسته‌بندی دقيق‌‌تر وجود دارد، البته اصل كار انجام شده است و در ادامه هر تغييراتی كه اعمال شود، جنبه تكميلی و يا رفع نواقص احتمالی دارد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل