صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
دانشنامه معاد در قرآن در فضای مجازی منتشر شد


كد خبر:1929 تاريخ خبر :17:29:00 1388-6-23 نسخه چاپي

دانشنامه «معاد در قرآن » با بیش از 630 مطلب دربردارنده گزیده‌ کتاب، مقالات، چیکده پایان نامه و مجلات قرآنی با محوریت معاد بر روی پایگاه حوزه نت قرار گرفت.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن به نقل از رسا ، این دانشنامه دارای 635 مطلب در بردارنده گزیده‌ کتاب، مقالات، چیکده پایان نامه و مجلات قرآنی با محوریت معاد در قالب 12 نمایه اصلی و 634 نمایه فرعی است.
مرگ، معاد و زندگى پس از مرگ، رابطه دنیا و آخرت، آثار ایمان به معاد، برزخ اولین عالم پس از مرگ، قیامت، معاد از نگاه پرسش و پاسخ، معاد از دید گاه معصومین، معاد از منظر فلاسفه و عرفا از نمایه های اصلی این دانشنامه است.
علما و آثاری در معاد، معاد در آئینه ادب، شعر و داستان، کتاب و پایان نامه در موضوع معاد از دیگر نمایه های اصلی دانشنامه معاد در قرآن است.
امکان معاد، ادله معاد در قرآن و روایات، ادله منکران معاد، معاد در ادیان و مذاهب، بقای روح، تناسخ و معاد، شبهه آکل و ماکول، ماهیت مرگ، اجل معین و غیر معین اجل حتمى و غیر حتمی، ترس از مرگ و قبض روح از جمله نمایه های فرعی این دانشنامه است.
مرگ، معاد کافران، تعبیر قرآن درباره مرگ، روزی که صور دمیده می‏شود، قبر و برزخ در قرآن، قرآن و حیات جاویدان، بهشت در قرآن، پل سرنوشت ساز و دانستنی‌هایی از قرآن بخشی از مقالات ارایه شده در این دانشنامه است.
علاقمندان می توانند برای استفاده از این دانشنامه به آدرس اینترنتی http://www.hawzah.net مراجعه کنند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل