صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
بزرگترین طرح توسعه و تجهیز بانک کتب و نرم افزار موسسات قرآنی آغاز شد


كد خبر:1722 تاريخ خبر :15:08:00 1387-11-15 نسخه چاپي

مرحله دوم طرح تجهیز و توسعه کتابخانه و بانک نرم افزاری موسسات قرآنی مردمی به همت مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت هاي قرآني آغاز شد.

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از شبستان، مرحله دوم طرح تجهیز و توسعه کتابخانه و بانک نرم افزاری موسسات قرآنی مردمی آغاز شد. در مرحله دوم این طرح که با هدف حمایت از موسسات قرآنی غیردولتی آغاز شده بود بيش از 465 عنوان کتاب و 69 عنوان نرم افزار قرآنی پس از دریافت اعلام نیاز موسسات، از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها بین موسسات قرآنی مردمی توزیع شد.
بنابراين گزارش در این طرح که از شهریور سال 86 تا دی سال 87 ادامه داشت، 502 موسسه از کتب و نرم افزارهای قرآنی جمعا به ارزش 3 ميليارد و 885 ميليون و 850 هزار ریال بهره مند شدند.
روند اجرای طرح تجهیز موسسات قرآنی به ترتیب شامل ارسال شناسه و تصویر مجوز فعالیت موسسه از طریق ادارات کل ارشاد استان ها به مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی، بررسی وضعیت فعالیت موسسه طبق شناسه، تعیین میزان مبالغ حمایتی برای هر موسسه، اعلام مبلغ حمایتی و ارسال لوح فشرده مشخصات کتب و نرم افزار برای انتخاب توسط موسسات و ارسال محصولات حمایتی از طرف مرکز می شود.
همچنین تاکنون درمجموع 91 هزار و 183 هزار قلم کالای فرهنگی برای موسسات ارسال شده است.
بنابرگزارش روابط عمومی مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور، با افزایش عناوین کتب قرآنی به 560 عنوان کتاب جدید و افزایش عناوین نرم افزارها به 52 عنوان نرم افزار که شامل کتب و نرم افزارهای عمومی، پژوهشی، عربی و انگلیسی در زمینه های قرآن و مفاهیم قرآنی می باشد، مرحله دوم این طرح نیز از ابتدای بهمن آغاز شده است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل