صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
دانشنامه «معاد در قرآن» عرضه شد


كد خبر:1628 تاريخ خبر :13:06:00 1387-9-14 نسخه چاپي

دانشنامه «معاد در قرآن» به همت پایگاه اینترنتی حوزه عرضه شد.

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف به نقل از ایسکانیوز ، این دانشنامه دارای 634 مطلب در قالب 12نمایه اصلی و 27 نمایه فرعی می باشد که به تازگی بر روی پایگاه حوزه نت قرار گرفته است.
دانشنامه معاد در قرآن با بیش از 630 مطلب شامل گزیده‌ کتاب، مقالات، چیکده پایان نامه و مجلات قرآنی با محوریت معاد بر روی پایگاه حوزه نت قرار گرفت.
مدیر اجرایی پایگاه حوزه هدف از تولید این دانشنامه را جمع آوری و ارائه کلیه اطلاعات ویژه معاد به منظور تسهیل در امر تحقیق و پژوهش محققان عنوان کرد.
سید علی طباطبایی گفت: این دانشنامه دارای 634 مطلب در قالب 12نمایه اصلی و 27 نمایه فرعی است که به تازگی بر روی پایگاه حوزه نت قرار گرفته است.
وی مرگ، معاد و زندگى پس از مرگ، رابطه دنیا و آخرت، آثار ایمان به معاد، برزخ اولین عالم پس از مرگ، قیامت، معاد از نگاه پرسش و پاسخ، معاد از دید گاه معصومین(ع)، معاد از منظر فلاسفه و عرفا را از نمایه های اصلی این دانشنامه عنوان کرد.
طباطبایی افزود: علما و آثاری در معاد، معاد در آئینه ادب، شعر و داستان، کتاب و پایان نامه در موضوع معاد از دیگر نمایه های اصلی دانشنامه معاد است.
وی در ادامه به معرفی برخی از نمایه های فرعی این دانشنامه پرداخت و گفت: امکان معاد، ادله معاد در قرآن و روایات، ادله منکران معاد، معاد در ادیان و مذاهب، بقای روح، تناسخ و معاد، شبهه آکل و مأکول، ماهیت مرگ، اجل معین و غیر معین «اجل حتمى و غیر حتمی»، ترس از مرگ و قبض روح از جمله نمایه های فرعی این دانشنامه است.
طباطبایی به نمونه مقالات ارائه شده در این دانشنامه اشاره کرد و افزود: مرگ، معاد کافران، تعبیر قرآن درباره مرگ، روزی که صور دمیده می‏شود، قبر و برزخ در قرآن، قرآن و حیات جاویدان، بهشت در قرآن، پل سرنوشت‌ساز، دانستنی‌هایی از قرآن(بیش از پاداش عمل)، از مقالات ارائه شده در این دانشنامه است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل