صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
دانشگاه قائم (عج) در عربستان تاسيس شد


كد خبر:1265 تاريخ خبر :12:57:00 1387-3-6 نسخه چاپي

دانشگاه قرآني حضرت قائم(عج) كه در حال حاضر فقط پذيراي دانشجويان دختر است در عربستان، تاسيس شد.

حجت الاسلام والمسلمين «علي هلال الصيود»، استاد دانشگاه قرآني حضرت قائم «عج» عربستان در گفت وگو با ايكنا هدف اصلي از فعاليت هاي صورت گرفته در مناطق شرقي عربستان و نيز كشورهاي همسايه آن را معرفي چهره واقعي تشيع و مفاهيم ارزشمند اين مذهب به پيروان ساير مذاهب اسلامي اعلام كرد.
وي در ادامه، شرايط حضور دراين دانشگاه را چنين شرح داد: علاقه مندان به تحصيل در اين دانشگاه بايد دوره دبيرستان را گذرانده و يا اينكه فارغ التحصيل دانشگاه باشند؛ در حال حاضر تعداد دانشجويان دانشگاه حضرت قائم (عج) عربستان صدوپنجاه نفر است و امسال سي وپنج دانشجو از اين مركز فارغ التحصيل مي شوند.
علي هلال الصيود اظهار كرد: دانشجويان اين مركز آموزشي طي چهار سال دروس عمومي را مي گذرانند و پس از اتمام اين دوره خواهند توانست در رشته هاي تخصصي كه شامل علوم تحقيقاتي در زمينه قرآن و يا اطلاع رساني قرآني است، ثبت نام كنند.
استاد دانشگاه حضرت قائم(عج) در ادامه تصريح كرد: فعاليت ديگر ما گسترش علوم اسلامي در جامعه است و در اين راستا نشست ها و همايش هاي متعددي برگزار مي شود كه از آن جمله مي توان به همايش هاي «سيهات» عربستان اشاره كرد كه هر ساله در ماه مبارك رمضان برگزار مي شود و مردم را به مطالعه علوم قرآني تشويق مي كند.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: همايش هاي قرآني هر ساله در 27 رجب در دمشق و در جوار مرقد مطهر حضرت زينب(س)، در بحرين و در فصل تابستان و نيز در كويت در انجمن قرآني به همت انديشمندان و قرآن پژوهان برگزار شده كه پس از اتمام نشست ها موضوعات و سخنراني هاي ارائه شده به صورت كتاب منتشر و در اختيار علاقه مندان قرار داده مي شود.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل