صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
رو آوري هلندي ها براي خريد قرآن در پي پخش فيلم ضد قرآني فتنه


كد خبر:1160 تاريخ خبر :14:39:00 1387-1-17 نسخه چاپي

در پي انتشار فيلم ضدقرآني «فتنه»، هلند اين روزها شاهد استقبال شديد مردم اين كشور براي خريد قرآن هاي الكترونيكي ترجمه شده به زبان هلندي است.

به گزارش روزنامه کيهان از سايت خبري «المحيط»، براساس اعلام مطبوعات هلند، پخش فيلم ضد قرآني فتنه برخلاف تصور و اهداف دست اندركاران و سازنده آن، نتايج معكوسي دربرداشته و باعث روي آوردن مردم هلند به كتابخانه هاي كتب اسلامي از جمله ترجمه الكترونيكي قرآن شده است.
خريد گسترده نسخه نرم افزاري قرآن به زبان هلندي باعث شده است در مدت دو روز، اين محصول در بازار هلند تقريباً ناياب شود. اين در حالي است كه بسياري از مطبوعات هلند واكنش مسالمت آميز مسلمانان و موضع گيري هاي حكيمانه آنان را در پي اين اقدام ستوده اند. اين موضع گيري سبب شده احساسات مردم هلند نسبت به مسلمانان برانگيخته شود و در واقع فيلم ضد قرآني گرت ولدرز نتايج معكوسي بر افكار عموم داشته باشد.
بر اساس اين گزارش، روزنامه هلندي دي تلگراف اقدام مسلمانان را به برگزاري يك كارگاه گفتگو با حضور متفكران هلند در مورد قرآن عنوان اصلي خود قرار داد.
جوانان مسلمان با برپايي يك كارگاه گفتگو درباره قرآن در حاشيه شهر آمستردام در روز جمعه نشان دادند، قرآن كتاب عبادت و هدايت است و آنچه كه نماينده هلندي در فيلم خود نمايش داده نوعي دروغ پردازي و تحريف حقايق بوده است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل