صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
نشست «قرآن مجيد، وحدت و انسجام اسلامي» در سيرالئون برگزار شد


كد خبر:1126 تاريخ خبر :14:33:00 1386-12-13 نسخه چاپي

نشست «قرآن مجيد، وحدت و انسجام اسلامي» در دانشگاه فورابه سيرالئون برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در اين نشست "حسن هاشم كارگبو" از دانش آموختگان دانشكده اسلامي فريتاون ضمن اشاره به ظهور اسلام و تشكيل حكومت اسلامي توسط پيامبر اكرم (ص) گفت: وحدت جامعه اسلامي به عنوان مهم‌ترين و حياتي ترين موضوعي بود كه مورد توجه قرآن مجيد و شخص پيامبراكرم(ص) قرار گرفت.
وي افزود: اين موضوع در روابط اجتماعي آن قدر اهميت دارد كه در پرتو وحدت و انسجام اسلامي مسلمان ها توانسته اند در زمينه‌هاي انواع علوم و تكنولوژي پيشرفت هاي چشمگيري داشته باشند.
محمدرضا قزلسفلي وابسته فرهنگي ايران در سيرالئون ضمن اشاره به سفارش قرآن به حفظ وحدت،همدلي و يكپارچگي گفت: آيات فراواني در قرآن مجيد از اين موضوع سخن گفته و هرگونه درگيري و يا تشتت را كه منجر به تفرقه و فروپاشي اتحاد ميان مسلمانان شود مورد نكوهش خود قرار داده است. وي افزود: وحدت و انسجام اسلامي يكي از معجزات بزرگ اسلام در عرصه زندگي اجتماعي مسلمانان بوده كه توانست اقوام و طوايف پراكنده را به ملتي واحد و برخوردار از آگاهي ، بردباري و خردمند تبديل كند.
قزل‌سفلي خاطرنشان كرد كه با رهنمودهاي مقام معظم رهبري، همياري دولت و ملت ، و گسترش وحدت و انسجام ملي و اسلامي جوانان ايران توانستند به درجات علمي بالائي از جمله به دانش هسته اي دسترسي پيدا كنند.

خبرگزاري فارس
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل